PoProstu Opole
Skopiuj CSS
czwartek, 07 października 2010

Opole, dn. 7 października 2010 r.

 

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogali i wspierali mnie w ostatnich dniach.

 

Szanowna Pani!

W odpowiedzi na list otwarty skierowany do mojej osoby i zamieszczony na stronie internetowej www.porowska.com w dniu 30 września 2010 r., oznajmiam iż przyjmuję Pani przeprosiny i jestem gotów do ugodowego rozwiązania sprawy, na co liczyłem od samego początku. Należy zaznaczyć, że gdyby zdecydowała się Pani przeprosić mnie w czasie naszego spotkania w poniedziałek 27 września 2010 r., sprawa nie zabrnęłaby tak daleko. Przeprosiny zostały wystosowane przez twórcę strony, który spotkał się ze mną wyłącznie w swoim imieniu, nie zaś jako Pani przedstawiciel. Pragnę wyjaśnić, że nie proponował mi wynagrodzenia finansowego w ramach odszkodowania za wykorzystanie zdjęcia bez mojej zgody. Natomiast oferta pracy dorywczej była niekorzystna ekonomicznie, a jej podjęcie było również niemożliwe z powodu mojej obecnej pracy.

W treści e-maila wysłanego do Pani biura nie został sformułowany zarzut kradzieży wobec Pani osoby, a jedynie stwierdzenie wykorzystania zdjęcia mojego autorstwa bez mojej zgody na stronie www.porowska.com. Swoje działania skierowałem do Pani jako właścicielki strony, odpowiadającej za treści na niej zawarte*. Wyrażam ubolewanie, że tak odebrała Pani moje słowa. Za absurdalne uważam jakobym dopuścił się, w Pani mniemaniu, gróźb karalnych i szantażu, albowiem e-mail był formą wezwania do negocjacji i zapłaty odszkodowania, co też potwierdzają opinie niezależnych podmiotów (m.in. wypowiedź radcy prawnego w materiale Telewizji Opolskiej).

Głównym powodem, dla którego chcę zakończenia zaistniałej sytuacji jest przeniesienie przez Panią tej sprawy na grunt polityczny i oskarżenie mnie o brudną grę polityczną. Pomimo wykształcenia, tak samo jak w Pani przypadku – politologicznego, nie mam zamiaru i ambicji uczestniczyć w świecie polityki, a tym bardziej działać na korzyść lub niekorzyść któregokolwiek z ugrupowań.

Aby wykazać chęć polubownego rozwiązania problemu oraz ostatecznie zakończyć powstały konflikt proszę o wpłacenie godnej i honorowej kwoty, w ramach należnego mi odszkodowania za zdjęcie, na konto Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Opolu przy ul. Torowej 9. Takie rozwiązanie sprawi, że na wynikłej sytuacji skorzystają zwierzęta, nie zaś którakolwiek ze stron.

 

Z poważaniem

Tomasz Jędrzejewski

 

 

 

//
http://www.computerworld.pl/artykuly/353093_0/Bez.wad.prawnych.html
http://aparatczyk.blox.pl/2007/11/Opole-Ratusz-cz-2-248.html

20:19, foto_dao
Link Komentarze (1) »
niedziela, 08 sierpnia 2010

Sheffield.
Jedna z najdziwniejszych budowli jakie widziałem.

 

/Trochę czasu minęło, wiele się pozmieniało, tak w Opolu, jak i u autora. Reanimacja./

niedziela, 02 grudnia 2007


foto: Panna Katarzyna Z.

Półtorej roku (foto)blogowania, pewnie troszkę ponad 300 zdjęć wybranych z ponad 25 tysięcy wykonanych w tym okresie za pomocą 3 aparatów, jakieś 32 tysięce odwiedzin i prawie 60 tysięcy odsłon, 4 czy 5 razy reklama na stronie głównej gazeta.pl.
I to by było na tyle.

Do zobaczenia 'gdzieś tam'.

Dobranoc.
00:14, foto_dao
Link Komentarze (21) »
sobota, 01 grudnia 2007Okrąglak.
Taka hala w Opolu, o którą ostatnio toczą się boje i przepychanki.
Miasto mów: 'burzymy', a architekci na to: 'remontujemy z uwagi na dużą wartość architektoniczą'.
Zdaniem mym nie ma co remontować i tylko szkoda, że zabraknie miejsca na rozgrywanie podobnych rozgrywek jak te z dzisiaj. Trochę się kiedyś grało w różnych turniejach 'noworocznych' i 'feriowych' - nawet 2 razy się wygrało. Swoją kartę zapisałem w historii Okrąglaka ;-)
 
Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć panoramę hali, a klikając TUTAJ zobaczysz inną wersję powyższego zdjęcia.
17:09, foto_dao , Opole
Link Komentarze (1) »

No to co?
No to dobranoc.
piątek, 23 listopada 2007
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 44